Feniş Alüminyun'da Neler Oluyor..?

03 Temmuz 2013 Çarşamba 18:24
-fenis-aluminyunda-neler-oluyor

Gebze E5 karayolu üzerinde konuşlanan Feniş Alüminyum'un 11 yıldır çalıştırdığı işçilerine düzenli maaş ödemediği, sadece asgari ücretin bir kısmını iki ayda bir ödediği ve bu yüzden çalışanların greve gitme kararı aldıkları öğrenildi.

 İŞLER YOĞUN AMA MAAŞ VERİLMİYOR
İddiaya göre maaşların  düzenleneceği ve işçilerin alamadıkları ücretlerin ödeneceği belirtilirken, Son İki aydan bu yana hiç bir yetkilinin konuyla ilgilenmediği ve maaş konusunun görüşülmediği ortaya çıktı. Işlerin yoğun olduğunu söyleyen Feniş Alüminyum çalışanları, "İşler yoğun. Kriz olsa bile bizim üretimimizde düşüş olmuyor. Bu ay üretim iki kat arttı ama nedense bizim maaşlarımız ödenmiyor. Sendika çaba gösteriyor ama patron uzlaşma yoluna gitmiyor. Bizlerde maaşlarımız verilinceye kadar yasal olan grev hakkımızı kullanacağız" dediler.

 


SENDİKA GREVİ DESTEKLİYOR

Eylemin başlamasını Sendikalar Birliği Başkanı Şerafettin Koç'un istediğini ileri süren Feniş Alüminyum çalışanları, iki aydır maaş alamadıklarını ve zor şartlar altında hayatlarını sürdürdüklerini söylediler. Eylemlerin devam edeceğini söyleyen işçiler, "Başka yerlere yatırım yapana kadar bizim hakkımızı versinler. Evde çocuklarımız ekmek beklerken, kul hakkı yiyen iş verenlerin nasıl kişiler olduklarını yetkililerin görmeleri ve işçilerin yasal haklarının arttırılmasını istiyoruz" diyerek tepkilerini dile getirdiler.

 Haber okunma sayısı: 522

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI

ÇOK OKUNANLAR


  • Haber bulunamadı

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
1 hit, 1 ziyaretçi, 1 ziyaret
Bu hafta:
45 hit, 16 ziyaretçi, 16 ziyaret
Bu ay:
348 hit, 151 ziyaretçi, 157 ziyaret
Toplam:
55621 hit, 16195 ziyaretçi, 20229 ziyaret